New items
Zakon drzewa pomarańczy / Samantha Shannon ; tłumaczenie Maciej Pawlak
Co o mnie wiesz? / Megan Miranda ; przekład Maria Jaszczurowska
Tylko gdy pada deszcz
Nic osobistego : sprawa Janusza Walusia
Jak odzyskać siebie i utracone więzi
 
The library cooperates with portal of library e-services »w.bibliotece.pl« - we invite you to visit library profile, to benefit with additional possibilities.
News
Biblioteka i filie otwarte dla czytelników

Informujemy, że Biblioteka główna czynna dla czytelników:
poniedziałek i wtorek: 09.30-15.30
środa i czwartek : 11.30-17.30
piątek: 10.00 - 15.30
sobota: nieczynne.
www.biblioteka-gogolin.pl
Filia w Górażdżach czynna w czwartki od 13.00 do 18.00.
Książki można zamawiać pod adresem:fbpmalnia@wp.pl
Filia w Malni i Choruli czynna w godzinach: poniedziałek od 8.00 do 13.00, wtorek, środa i piątek od 13.00 do 18.00.
Książki można zamawiać pod adresem:fbpmalnia@wp.pl
Filia w Kamieniu Śląskim czynna w poniedziałek od 8.00 do 13.30 i w piątek 11:00 - 16:00. Książki można zamawiać pod adresem: fbpkamiensl@wp.pl
Filia w Kamionku nieczynna do odwołania.

„E-bike'owi turyści nie znają granic”

W ramach projektu „E-bike'owi turyści nie znają granic” realizowanego przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Gogolinie wraz z Jabłonkowskim Centrum Kultury i Informacji w Gogolinie przy Centrum Przesiadkowym i w Kamieniu Śląskim na Placu Myśliwca zamontowano 2 stacje ładowania rowerów elektrycznych. Dodatkowo zakupiono 4 rowery elektryczne, które będzie można już wkrótce wypożyczyć w siedzibie gogolińskiej biblioteki. Działania te zainspirowane był doświadczeniami partnera czeskiego, który już kilka lat temu zakupił rowery elektryczne i udostępnia je chętnym w ramach prowadzonej wypożyczalni.

W ramach projektu wydano również 4000 szt. mapek rowerowych obejmujących swoim zasięgiem cały powiat krapkowicki i Górę św. Anny. Na mapce tej znalazły się opisy atrakcji turystycznych Gogolina i Jabłonkowa w 4 wersjach językowych, tj. polskiej, czeskiej, angielskiej i niemieckiej.

Realizacja projektu przyczyniła się do zintensyfikowania wymiany doświadczeń i dobrych wzorców w zakresie obsługi ruchu turystycznego pomiędzy Gogolinem a Jabłonkowem, a zakupiony sprzęt i wydane mapki rowerowe zwiększą dostępności atrakcji turystycznych na terenie Gminy Gogolin jak i gmin ościennych oraz okolic Jabłonkowa.

Realizacja projektu była możliwa dzięki dofinansowaniu, jakie uzyskała Gminna Biblioteka Publiczna w Gogolinie w ramach Funduszu Mikroprojektów w Euroregionie Pradziad.